دوشنبه، مهر ۲۰، ۱۳۸۸

بازداشت یازده نفر از جمله یک خواننده محلی در کردستان

در طی روزهای گذشته 11 شهروند کرد در کامیاران و روستاهای تابعه آن توسط نیروهای سپاه پاسداران و اداره اطلاعات بازداشت شده اند.
به گزارش هرانا به نقل از کمیته کردستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تداوم موج دستگیری شهروندان کرد در طی روزهای هفته گذشته 11 شهروند کرد در شهر کامیاران و روستاهای تابعه آن دستگیر شده اند.
در چارچوب این فشارها نیروهای سپاه پاسداران با محاصره روستاهای اطراف کوهستان شاهو اقدام به دستگیری 10 کشاورز و دامدار اهل روستاهای تابعه کامیاران کرده اند.اسامی این افراد بدین شرح است مختار جواهری ، کریم باقری ،جبار جواهری ، منصور رحمانی ،انور رحمانی، شورش رحمانی ، علی رحمانی ،انور رحمانی ، محمد رحمانی و یک شهروند دیگر اهل روستای میسوراب که هنوز هویت وی مشخص نشده است.

گفته می شود نیروهای نظامی سپاه با یورش به خانه مردم این روستاها ضمن ضرب و شتم افراد دستگیر شده به تفتیش منازل بازداشت شدگان پرداخته است.

همچنین گزارش شده است، در شهر کامیاران یک خواننده محلی کرد به نام شمس الله رحمانی پس از اینکه از سوی ستاد خبری اداره اطلاعات احضار شده، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

هیچ نظری موجود نیست:


singles for dating