جمعه، تیر ۱۹، ۱۳۸۸

اوباما: تا ابد منتظر ایران نمی‌مانیم

رادیو زمانه : باراک اوباما، امروز جمعه، گفت «رهبران جی ۸ جداً نگران رویدادهای انزجارآور مربوط به انتخابات ایران هستند.»
وی در مورد برنامه هسته‌ای ایران افزود: «رهبران جی ۸ تا ابد منتظر نمی‌مانند در حالی که ایران سلاح هسته‌ای درست می‌کند. ما عمیقاً از خطری که برنامه هسته‌ای ایران در جهت گسترش سلاح‌های هسته‌ای برای جهان دارد نگران هستیم.»
وی اضافه کرد: «امیدوارم پس از این نشست جی ۸، تهران متوجه شود که نظر دنیا کاملاً‌ روشن است.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهوری آمریکا این مطلب را در پایان نشست گروه هشت کشور صنعتی در لاکوئیلای ایتالیا بیان کرد.
اوباما: در دیدار ماه سپتامبر جی ۸ دوباره وضعیت تعهدات ایران را بررسی می‌کنیم
آقای اوباما در ادامه اظهار داشت:«ما به ایران راهی برای به‌دست آوردن جایگاه به‌حق خود در جهان نشان داده‌ایم. اما با این حق مسئولیت‌هایی نیز همراه است. و امیدواریم ایران راه عمل کردن به این مسئولیت‌ها را برگزیند، و ما وقتی که در دیدار ماه سپتامبر جی ۸ هم‌دیگر را می‌بینیم دوباره وضعیت تعهدات ایران را بررسی خواهیم کرد.»
وی در ادامه خبر داد که گروه هشت، بیانیه محکمی خطاب به ایران صادر کرده‌است و ابراز امیدواری کرد که رهبری ایران «به این بیانیه که از جی ۸ صادر شده نگاه کند و متوجه شود که مواضع دنیا روشن است.»
رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت:«و این همیشه روش ما بوده که دری را باز می‌گذاریم ولی در عین حال می‌گوییم که ما تا ابد منتظر نمی‌نشینیم و اجازه نمی‌دهیم که سلاح هسته‌ای درست شود، پیمان‌های بین‌المللی نقض شود تا روزی از خواب بیدار شویم و ببینیم که اوضاع بسیار بدتر شده و دیگر کاری از دست ما برنمی‌آید.»
نشست سه‌روزه کشورهای عضو گروه هشت یا «جی ۸»، از چهارشنبه در شهر لاکوئیلا در مرکز ایتالیا برگزار شد.آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کانادا، ژاپن، آلمان و روسیه اعضای این گروه هستند.
هشت کشور صنعتی جهان، روز چهارشنبه در جریان این نشست اعلام کردند که تا ماه سپتامبر به ایران برای مذاکرات هسته‌ای مهلت می‌دهند.
«ما شرایط را در دیدار گروه ۸ در تاریخ ۲۴ و ۲۵ سپتامبر در پیتسبورگ دوباره بررسی می‌کنیم.»

هیچ نظری موجود نیست:


singles for dating